LV
LT
EE
FI
NO
SV
DK

Pradžia: Home / JAUNUMI / FMC Corporation sadarbojas ar Novozymes, kopīgi izstrādājot enzīmu risinājumus!

FMC Corporation sadarbojas ar Novozymes, kopīgi izstrādājot enzīmu risinājumus!

Šajā sadarbībā izstrādāsim bioloģiskus enzīmu bāzes augu aizsardzības risinājumus aizsardzībai pret kaitīgām sēnītēm un kukaiņiem.

FILADELFIJĀ, 2021. gada 1. februārī. “FMC Corporation” (NYSE: FMC) ir pasaulē vadošais lauksaimniecības zinātņu uzņēmums, kas uzsācis stratēģisku sadarbību ar “Novozymes” – pasaulē vadošu uzņēmumu bioloģisku risinājumu jomā, lai veiktu izpēti, kopīgi izstrādātu un pārdotu bioloģiskus enzīmu bāzes augu aizsardzības risinājumus audzētājiem visā pasaulē.

Vairāku gadu garumā sadarbībā starp šiem starptautiskajiem uzņēmumiem galvenais mērķis būs enzīmu bāzes bioloģiskas kontroles tehnoloģijas izstrāde pasaules fungicīdu un insekticīdu tirgum. Sadarbības mērķis ir izstrādāt risinājumus izplatītāko sojas pupiņu sēnīšslimību ierobežošanai, piemēram, Āzijas sojas pupiņu rūsai (ĀSR), kā arī veidot kombinētos produktus ar “FMC” vadošo diamīda insekticīdu tehnoloģiju izplatītāko kukaiņu kaitēkļu sugu ierobežošanai. Uzņēmumi apvienos savus izpētes un izstrādes resursus, FMC. darbojoties kā komerciālajam partnerim, savukārt “Novozymes” – kā ražošanas partnerim. Šī sadarbība palīdzēs attīstīt “Novozymes” tehnoloģijas mūsdienīgā līmenī, savukārt FMC palīdzēs paātrināt un uzlabot inovatīvu bioloģisko augu aizsardzības līdzekļu atklāšanu, novērtējot dažādas enzīmu klases uzņēmuma lieljaudas skrīninga laboratorijā.

Marks Duglass (Mark Douglas) FMC prezidents un uzņēmuma vadītājs norādīja: “Mēs liekam lielas cerības uz sadarbību ar “Novozymes”, lai enzīmu tehnoloģiju ienestu augu aizsardzības līdzekļu tirgū”. “FMC ir apņēmības pilns nodrošināt dažādus bioloģiskus produktus, kas sniegs audzētājiem zinātnē balstītus risinājumus, palīdzot ilgtspējīgi apsaimniekot kultūras, aizsargāt ražu un cīnīties pret rezistenci”. Enzīmu izmantošana ir aizraujoša jauna bioloģisko līdzekļu nozare.”

“FMC mēs uzskatām par lielisku partneri ar spēcīgu zinātnisko un komerciālo jaudu, un, ne mazāk svarīgi – arī ar skaidru vēlmi rast bioloģiskus risinājumus,” apliecina Estere Bežē Arno (Ester Baiget Arnau), “Novozymes” prezidente un uzņēmuma vadītāja. “Mūsu sadarbība ar FMC ir daļa no mūsu centieniem apmierināt pieprasījumu pēc ilgtspējīgiem kaitēkļu apkarošanas risinājumiem audzētājiem no visas pasaules. Mēs kopīgi izstrādāsim inovatīvus bioloģiskus risinājumus galvenajiem tirgus segmentiem, kuros FMC ir ideāls komerciālais partneris.”

“Novozymes” un FMC uzskata, ka enzīmu bioloģiskās ierobežošanas tehnoloģija ir jauns, specializēts rīks, ar kura palīdzību atrisināt nozīmīgus izaicinājumus kaitēkļu apkarošanā. Enzīmi var būt ļoti efektīvs līdzeklis un vienlaikus nodrošināt videi labvēlīga bioloģiska produkta risinājumus, gan lietojot atsevišķi, gan kombinējot ar citiem produktiem. Abi uzņēmumi uzskata, ka enzīmu bioloģiskās ierobežošanas tehnoloģijai piemīt potenciāls gan atsevišķu produktu izstrādē, gan kalpojot kā izšķirošam elementam, veidojot daudzpusīgus kaitēkļu apkarošanas risinājumus lauksaimniekiem.

“Enzīmi ir relatīvi maz izmantots risinājums lauksaimniecības tirgū,” skaidroja Dr. Benedikta Flambāra (Bénédicte Flambard), FMC augu veselības nodaļas starptautiskā direktore. “Šī unikālā tehnoloģija nodrošinās augstu efektivitātes līmeni un stabilitāti, kas papildinās ķīmiski sintezēto līdzekļu klāstu. Zemākas ieviešanas izmaksas ļaus to izmantot rušināmkultūru tirgos, kuros audzētāji vēlas efektīvus, ilgtspējīgus risinājumus ar jauniem rīcības modeļiem, cīnoties pret grūti apkarojamām slimībām un kaitēkļiem. Mēs tiecamies pēc jauniem aktīvo molekulu modeļiem ar labāku spēju ierobežot kaitēkļus, kuri veido rezistenci pret līdzšinējiem produktiem.

FMC kopš 2013. gada ir izveidojis pasaules klases biotehnoloģiju uzņēmumu, kurš vairāk nekā 45 valstu tirgū izlaidis vairāk nekā 30 bioloģiskus produktus – izpētes un izstrādes nodaļā un speciālajā bioloģiskās izpētes centrā Dānijā radītos 12 bioloģiskus fungicīdus, insekticīdus un nematicīdus. Uzņēmuma radītais biostimulators “Accudo®” 2020. gadā Lauksaimniecības zinātņu forumā izpelnījās atzinību un godalgu kategorijā “Labākais jaunais bioloģiskais produkts (bioloģiskais stimulators)”. 2019. gadā bioloģiskie nematicīdi “Presence®” un “Quartzo®” guva augstākās godalgas kategorijā “Labākais jaunais bioloģiskais produkts (bioloģiskais pesticīds)”. FMC izstrādes nodaļa turpmākajos četros gados plāno izlaist četrus jaunus bioloģiskos pesticīdus un aktīvi vērtē iespējas veidot jaunu sadarbību dažādu jaunu biotehnoloģiju izstrādē un komercializācijā.

Par FMC

“FMC Corporation” ir lauksaimniecības zinātņu uzņēmums, kas piedāvā inovatīvus risinājumus audzētājiem visā pasaulē. Iespaidīgo produktu portfeli papildina tirgum pielāgota izpētes un izstrādes nodaļa, kas strādā pie kultūraugu aizsardzības, augu veselības un profesionālas augu aizsardzības un velēnas veidošanas. Šī jaudīgā jaunāko tehnoloģiju kombinācija ietver vadošos kukaiņu apkarošanas produktus ar “Rynaxypyr®” un “Cyazypyr®” aktīvajām sastāvdaļām, “Authority®”, “Boral®”, “Centium®”, “Command®” un “Gamit®” zīmola herbicīdus, “Talstar®” un “Hero®” zīmola insekticīdus, kā arī flutriafola bāzes fungicīdus. FMC portfelī ir arī bioloģiskie līdzekļi, piemēram, bionemacīdi “Quartzo®” un “Presence®”. “FMC Corporation” nodarbina apmēram 6400 darbiniekus visā pasaulē. Lai uzzinātu vairāk, lūdzu apmeklējiet vietni www.fmc.com.

“FMC”, “FMC” logotips, “Rynaxypyr”, “Cyazypyr”, “Authority”, “Boral”, “Centium”, “Command”, “Gamit”, “Talstar”, “Hero”, “Arc”, “Accudo”, “Quartzo” un “Presence” ir “FMC Corporation” vai tā meitas uzņēmumu prečzīmes. Vienmēr izlasiet un ievērojiet norādījumus, ierobežojumus un brīdinājumus par lietošanu, kas norādīti uz etiķetes. Uzskaitītie produkti var nebūt reģistrēti pārdošanai vai lietošanai visās valstīs, štatos vai jurisdikcijās. “Hero®” insekticīda lietošana ir aizliegta Amerikas Savienotajās Valstīs.

AUGU AIZSARDZĪBAS PRODUKTI JĀIZMANTO ATBILDĪGI.

PIRMS PRODUKTU LIETOŠANAS VIENMĒR IZLASIET MARĶĒJUMU UN INFORMĀCIJU PAR PRODUKTU.

ŅEMIET VĒRĀ BRĪDINĀJUMUS UN SIMBOLUS UZ MARĶĒJUMA.

FMC Privacy-Statement

How fmcagro.lv uses cookies.

FMC make use of photos, graphic design and illustrations according to copyright law of the EU.
Photo sources: FMC private photos, Agrofoto.dk, Plantevaernonline.dlbr.dk and Shutterstock.com

©2020 FMC Corporation. All Rights Reserved. FMC, the FMC logo and all trademarks, service marks, logos, business names and trade names are the property of FMC Corporation and/or its affiliates or licensors in the U.S. and/or other countries.